VoIP telefóny pre firmy

Blog > Článok

Realizovanie a prijímanie VoIP hovorov si vyžaduje hardvér, ktorý je kompatibilný s touto technológiou. Na rozdiel od siete PSTN majú firmy k dispozícii širokú škálu alternatív pre VoIP komunikáciu. VoIP telefóny môžu byť základné alebo špičkové vybavené bohatými funkciami. Taktiež môžu mať výkonné nástroje na audio a video-konferenčné volania, ako aj mnoho ďalších benefitov. Cenové rozpätie telefónov sa pohybuje od desiatok až po tisícky eur.

Samozrejme, v skutočnosti nie je potrebné vlastniť výhradne VoIP telefón. Je možné používať aj staré zariadenia. Stačí ak k ním pripojíte adaptér, ktorý mení VoIP signál na signál analógový. Napriek tomu, že to môže postačovať spotrebiteľom, nezávislých pracovníkov a začínajúcim podnikateľom, väčšina firiem preferuje VoIP zariadenia pre jasnosť hlasu, kvalitu hovoru a pestré funkcionality.

Stolné telefóny

Vyhradené IP telefóny sú uprednostňovanou voľbou pre väčšinu organizácií, ktoré inovujú starý systém na VoIP. Poskytujú najlepšiu kvalitu a jasnosť hovoru, a to aj v nie úplne ideálnych sieťových podmienkach. Tieto zariadenia vyzerajú ako analógové telefóny, ale sú vyrobené tak, aby fungovali na princípe VoIP. Aj tie najzákladanejšie modely sú vybavené malým displejom, klávesnicou a špeciálnymi funkčnými tlačidlami, ktoré môžu byť programovateľné.

Niektoré z pokročilejších modelov môžu mať väčšie farebné displeje, rozšíriteľné moduly, kvalitnejší zvukový hardvér (reproduktory a mikrofón). Používateľom umožňujú viesť viacero hovorov naraz. Výberové moduly zvyčajne ponúkajú dodatočné funkcie, ako je obslužná konzula, zálohovanie napájania alebo ďalšie tlačidlá, ktorým možno priradiť špecifické funkcie. V neposlednej rade, umožňujú firmám integrovať mobilné telefóny s vlastnými službami a aplikáciami.

DECT & konferenčné telefóny

DECT telefóny používajú bezdrôtovú technológiu, vďaka čomu používatelia nie sú obmedzovaní na pracovné stoly. Hardvér sa zvyčajne skladá zo základne – ktorú možno použiť aj na uskutočňovanie hovorov – spolu s bezdrôtovými telefónmi (rúčkami). Tieto telefóny môžu byť použité ako INTERKOM alebo aj v prípade, kedy je pracovisko rozmiestnené na viacerých podlažiach.

VoIP konferenčné zariadenia sú cennou investíciou pre firmy, ktoré často uskutočňujú konferenčné hovory. Mnohé z nich ponúkajú hlas vo vysokom rozlíšení. Pokročilejšie modely majú viacero mikrofónov a reproduktorov, ktoré umožňujú účasť viacerým ľuďom. Niektoré jednotky sa pripájajú cez USB k počítačom, aby mohli byť použité spolu so službou Skype. Avšak, väčšina konferenčných telefónov sa pripája priamo do siete VoIP, aby mohli byť použité ako samostatné zariadenia.

Zatiaľ čo sú DECT a konferenčné telefóny užitočné za určitých okolností, nie sú určené na každodenné používanie. Podobne sú na tom slúchadlá a adaptéry, ktoré sú vhodné len v konkrétnych situáciách. Určite nie sú vyhovujúce v tom prípade, kedy potrebujete mať najlepšiu kvalitu zvuku. Z tohto dôvodu sú štandardné stolné VoIP telefóny najobľúbenejšou voľbou pre firmy, ktoré nasadzujú VoIP systém.

Tu sa môžete pozrieť na ponuku našich VoIP telefónov.

 

This content will appear inside a popup…