Tri spôsoby, ako ušetríte peniaze vďaka VoIP

Blog > Článok

Či už ste individuálny alebo firemný klient, je ťažké prehliadnuť technológiu VoIP. Už v niekoľko krajinách telefónni operátori oznámili prerušenie PSTN, zatiaľ čo v iných krajinách VoIP testujú. Dopravcovia v mnohých oblastiach zmenili infraštruktúru back-end na VoIP, aj keď to ich zákazníci ešte nevedia. Priťahovaní nízkymi cenami VoIP volaní, boli jednotlivci a domácnosti prví, čo si nechali modernizovať systém. Čoskoro ich nasledovali obchodné organizácie a veľké firmy.

Vďaka šíreniu sociálnych médií a online komunikačných kanálov, hlasové volania nie sú populárne tak, ako boli v minulosti. Firmy sa však naďalej spoliehajú na pevné linky pri každodenných pracovných tokoch. Zákaznícky servis, technická podpora, predaj, marketing a distribúcia sú len niektoré oddelenia, ktoré nemôžu fungovať bez telefónov. Firemné telefónne služby sú vo všeobecnosti drahšie ako služby pre jednotlivcov. Hoci využívajú oveľa viac funkcií, cena služieb je aj tak príliš vysoká.

Úspora nákladov, vďaka VoIP, je dnes pre firmy najväčším lákadlom. Malé a stredné podniky si zvyčajne nemôžu dovoliť vysoké ceny za pokročilé funkcie, ako je IVR alebo auto-attendant. VoIP prináša na dosah mimoriadne funkcie pre organizácie akejkoľvek veľkosti a v akomkoľvek odvetví. Takmer každý vie, že prechod na VoIP môže ušetriť peniaze z dôvodu nižších cien, nulových vstupných investícií a možnosti bezplatného volania komukoľvek v rámci spoločnosti.

Tri nepriame spôsoby, ako ušetríte peniaze vďaka VoIP

VoIP vám môže pomôcť ušetriť peniaze mnohými rôznymi spôsobmi. Niektoré z nich sú priame a zrejmé, napríklad skutočnosť, že interné volania medzi zamestnancami sú bezplatné (bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú). Rozdiel vo faktúre za telefón od predchádzajúceho providera môžete vidieť už v prvom mesiaci. Ostatné sú menej zrejmé a objavia sa až po dlhšom časovom období. Poďme sa pozrieť na tri také výhody.

Žiadne nákladné vybavenie na údržbu

Táto funkcia šetriaca náklady nie je zrejmá pri prvom inovovaní na služby VoIP. Ale skutočnosť, že nemusíte investovať do nákladných boxov PBX, tiež znamená, že neexistuje žiadny hardvér, ktorý potrebuje údržbu. S každý zakúpeným zariadením sú spojené aj náklady na údržbu. Postupom času sa veci začínajú kaziť a musia byť opravené alebo vymenené. S VoIP je PBX virtuálna a služby sú dodávané online. To znamená, že nemusíte prijímať technikov, ktorí by sa starali o údržbu, opravy a upgrady.

Väčšie organizácie majú celé tímy alebo oddelenia, ktoré sa starajú o telefónne zariadenia. Menšie podniky na tieto úkony musia prijímať odborníkov podľa potreby. S VoIP nemusíte míňať rozpočet firmy na chod ústredne . Tieto náklady bývajú často skryté alebo prehliadnuté, no v priebehu rokov sa môžu nahromadiť a tvoria enormnú čiastku.

Nie je potrebná žiadna odbornosť

PBX založené na PSTN sú extrémne zložité, na konfiguráciu a úpravu čohokoľvek si vyžadujú odborníkov. Proces pridávania niekoľkých liniek alebo vypnutie určitých funkcií nie je rýchly ani jednoduchý. Musíte mať expertov s odbornými znalosťami a skúsenosťami, aby mohli byť vykonané potrebné zmeny. Vo všeobecnosti opäť platí, že veľké spoločnosti majú IT odborníkov nato, aby sa o takéto problémy postarali. Menšie spoločnosti zadávajú tieto úlohy rôznym zamestnancom, ktorí však majú iné povinnosti.

Je to ďalší spôsob, ako vám VoIP ušetrí peniaze. S hosťovanými službami VoIP nepotrebujete špecialistov na vykonávanie zmien. Používatelia môžu povoliť alebo zakázať určité funkcie pomocou vlastných on-line informačných panelov. Manažéri a iní správcovia môžu ovládať funkcie pre konkrétne skupiny alebo pre celú organizáciu. Firmy dokážu eliminovať nadbytočné pracovné úlohy a tým preradiť pracovníkov na iné oddelenia, kde budú hodnotnejší a užitočnejší.

Odstránenie prebytočných prostriedkov

Jednou z najväčších nevýhod systémov založených na PSTN je to, že ich nemôžete integrovať s inými podnikovými nástrojmi. Zamyslite sa nad faxovaním alebo hlasovou schránkou. Potrebujete faxové prístroje a telefónnu linku na odosielanie alebo prijímanie faxov. Ku hlasovej schránke pristupujete vytočením určitého čísla. Tieto správy nemožno presmerovať do vašej e-mailovej schránky. A ak by ste chceli využívať konferenčné a video hovory, museli by ste platiť extra služby.

VoIP konsoliduje všetky tieto komunikačné kanály na jednom mieste. Môžete posielať faxy a dostávať hlasové správy na vašu e-mailovú adresu. Konferenčné a video hovory sú zahrnuté vo väčšine služieb. Pre tieto benefity nepotrebujete špecializované vybavenie ani ďalšieho operátora. Všetko môžete získať jeden konsolidovaný účet od Optimal Call.

Uviedli sme len tri nepriame spôsoby, ako vám pomôže VoIP ušetriť peniaze. Inovujte dnes, presvedčte sa sami a objavte ich ešte viac!

This content will appear inside a popup…